• Halacskák
  • Víz világnapi dekoráció
  • Gyerekrajzok

ZÖLDIKE Alapítvány

A ZÖLDIKE Alapítvány a somági óvodások testi, lelki egészségének, személyiségük fejlesztése érdekében, Erdei Óvodánk és más óvodai programok finanszírozására jött létre. E jelenlegi projekttel az elkövetkezendő két Erdei Óvodánkat szeretnénk lebonyolítani.

Kiemelt tevékenységi területünk a környezeti nevelés, a környezet védelme, a környezet tudatos viselkedés megalapozása, a fenntarthatóságra nevelés. Ez komplexen átszövi életünk minden területét. Tevékenységeinket a „Zöld Óvoda” kritérium rendszere szerint végezzük, melynek egyes elemei megtalálhatóak hivatalos dokumentumainkban.

A kezdetektől, 1997 óta szervezzük évente, nyár elején az Erdei Óvodánkat, mely három napos ott alvós tábor a nagyobb gyermekek részére. Kezdeményezésünk akkoriban újszerű volt az országban, jelenleg sem akad sok követőnk. Ez élménypedagógiánk évente ismétlődő része, mely napokat Komlóhoz közeli táborhelyen töltjük el. Az évek alatt több helyszínt kipróbáltunk (Zobákpuszta, Magyarhertelend, Mánfa, Sikonda, Bakonya-Sás-völgy). Ilyenkor terepgyakorlatok, gyalogtúrák, szenzitív játékok segítségével ismerkedünk a helyi növény-és állatvilággal, természeti környezetünk értékeivel.

2019-ben, 2020-ban a Mecsekerdő Zrt. által üzemeltett, Bakonya- Sás-völgy táborhelyen szeretnénk eltölteni a hagyományos három napot. Terveink szerint az idei és a jövő évi táborunk abban lesz újszerű, innovatív a többihez képest, hogy az elkövetkezendő programokat nem saját szervezésben, hanem szakképzett erdőpedagógusokkal, „minősített erdei óvodai programokként” bonyolítjuk le.

A program a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00216 számú „Erdei óvoda környezeti értékeink megismerése és fenntarthatósága érdekében” című projekt támogatásával valósul meg.

06.13.

ZÖLDIKE Alapítvány

A projekt célja

A tematikus táboraink lebonyolításával célunk a Komló (somági városrész) óvodás korú gyermekei ismeretinek gyarapítása, a környezeti értékeinkre való fókuszálással, megőrzésükkel, a szabadidő tartalmas eltöltésére élményszerű minta adása. Az óvodáskori környezetorientált viselkedés kialakítása és gyakorlása a természetben. Átfogó célunk a komplex személyiségfejlesztés lehetőségeinek kihasználása.

1 db komplex program, amely két nagyobb elemből tevődik össze: a komlói, somági óvodás korú célcsoport részt vételével Erdei Óvoda 2019-ben és 2020-ban. Mindkét programban 23 gyermekkel és 5 pedagógus kísérővel számolunk. A rendezvények megtartását Bakonya külterület Sás-völgyben tervezzük, a Mecsekerdő Zrt. Mókus Suli Erdészeti Erdei Iskola és Erdő Háza szakemberei biztosítják számunkra a programokat (túrák, terepgyakorlatok, szenzitív játékok, kézműves tevékenység). Az oda/ visszautazáshoz külön autóbuszt bérelünk.