A volt Tompa Mihály utcai Óvoda, 2012. július 1- jétől, az óvodák egyesítése után Komló Városi Óvoda, mint székhelyintézmény ellátja a hozzá tartozó tagóvodák munkáltatói, tanügy-igazgatási, pedagógiai, gazdálkodási feladatait, a tagóvodák vezetőivel együttműködve.

Az óvoda 1964-ben épült, eredetileg két csoportosnak, majd 1970-ben három csoportosra bővült. Esztétikus külső és belső tárgyi környezetbe, vegyes életszervezésű csoportokba várja az ide érkező gyermeket és szülőket.

1989-től német nemzetiségi óvoda. A személyi feltételek adottak, 5 német nemzetiségi oklevéllel rendelkező óvodapedagógus foglalkozik a gyerekekkel. Életkoruknak megfelelő módszerekkel, természetes élethelyzetekben, utánzással, az egész nap folyamán találkoznak a német nyelvvel, játékos formában. Megújulásra képes, kreatív, új módszereket, lehetőségeket kereső nevelőtestület és az igazán gyermekközpontú szemlélet teszi vonzóvá az óvodát szülők és gyermekek számára egyaránt.

Tulipán csoport Napocska csoport Pillangó csoport

Hétszínvirág Alapítvány