• Halacskák
  • Víz világnapi dekoráció
  • Gyerekrajzok

Komló Városi Óvoda Gesztenyési Tagóvodája

A Gesztenyési Óvoda 1957 óta működik Komló külvárosában, szép természeti környezetben, kertes városrészben. A régi bányatelepen többgenerációs bányászcsaládok éltek, akiknek fontos volt az óvoda megléte, mert biztonságban nevelkedtek gyermekeik, unokáik. Az utóbbi években megfiatalodott a lakosság, de a jó kapcsolat továbbra is folyamatos a családokkal. Az óvoda egyik értéke a családias légkör. A szép természeti környezet és a csodálatos udvaruk a másik értékük. Sok segítséggel, összefogással alakították, szépítették, így alkalmassá vált a természet változásainak folyamatos megfigyelésére, tevékeny gondozására. A jó levegő a változatos domborzat jól szolgálják az egészséges életmódra nevelést, a gyermekek mozgásfejlődését. A környezeti nevelésre mindig nagy hangsúlyt fektettek. A környezet tevékeny megismertetése, a környezettudatos szemlélet alakítása, a környezetvédelem lett a fő feladatuk. A „Zöld óvoda” cím elnyerése, a dolgozók elhivatottsága, a szülők támogató hozzáállása arra ösztönzi az óvoda alkalmazottait, hogy ezt az utat kövessék.

Vadgesztenye csoport

Gesztenyési Óvoda Gyermekeiért Alapítvány