Komló Városi Óvoda Szilvási Tagóvodája

Négy  csoportos óvodánk tágas csoportszobákkal, tornaszobával, sportpályával, füves és betonos udvarral rendelkezik. Főúttól távol,  nyugodt, csendes környezetben, bölcsőde és iskola között, ideális helyen fekszik, a 3-7 éves gyerekek egészséges fejlődéséhez.

A csoportok vegyes életszervezésűek, mely jól illeszkedik a családias légkör kialakításához. Az óvodánk nyitott, a családokkal való szoros együttműködést és kapcsolatot fontosnak tartjuk. Fő profilunk az egészséges életmód, ezen belül  a mozgásfejlesztés, preventív torna.  1998-ban nálunk alakult meg a Testnevelés munkaközösség, amely kidolgozta a „Mozgáskotta" módszert, amely jól illeszkedik fő céljainkhoz. A módszer egy komplex mozgás és személyiségfejlesztő módszer, melynek eszközrendszerével is rendelkezünk.

2017. szeptemberétől a Felsőszilvási Óvodával való összevonás után, német nemzetiségi nevelést is folytatunk, a nemzetiségi óvodai nevelés irányelvei alapján. A gyerekek az óvodába kerüléstől, az iskolába lépésig lehetőséget kapnak a német nyelv gyakorlására a nap bármely szakában. A tevéknységek mindig játékosan, érdeklődést felkeltő és önkéntes érdeklődést fenntartó, esztétikus eszközökkel motiváltak. A gyerkeke többsége a német nemzetiségi iskolában kezdi meg tanulmányait, így a folytatás is teljes mértékben biztosított.

2010. szeptember 1- je óta fogadjuk  a sajátos nevelési igényű gyermekeket és ellátjuk integrált keretek között e gyermekek óvodai nevelését. 1997-ben a szülők alapítványt hoztak létre " A Komlói Szilvási Óvodáért " névvel. Az alapítvány az óvodai nevelés feltételeinek javítása, fejlesztése céljából jött létre.

Bojtorján csoport

Csillag csoport Szivárvány csoport Lepke csoport