Komló Városi Óvoda Mecsekjánosi Tagóvodája

Óvodánkat 1976-ban alakították át iskolából, 1986-tól nemzetiségi óvodaként működik. Mind a személyi, mind a tárgyi feltételek adottak a színvonalas nevelőmunkához. A gyermekek nagy része úgy kerül az óvodánkba, hogy otthoni környezetében már találkozott a német nyelvvel, illetve a sváb nyelvjárással. Az óvodában található állandó kiállítás a német nemzetiségi tárgyi emlékeiből a gyermekek természetes életterének része. Nevelőmunkánkat nagyban meghatározza a kétnyelvűség természetes jelenléte, a kultúra átörökítése, a nemzetiségi hagyományok ápolása, átplántálása. Óvodánk kiváló környezeti adottságokkal rendelkezik, az erdő, a rét, a Kaszárnya patak, a falusi élet által kínált lehetőségeinket megfelelően kihasználjuk a gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően. A környezeti nevelés terében a minden érzékszervvel való megtapasztalásra, az élő természet folyamatos megtapasztalására törekszünk. A családias légkör mely áthatja a mindennapjainkat, megfelelően fejleszti a gyermekek érzelmi, akarati tulajdonságait. 2016-ban elindítottuk a népi kismesterségek tehetségműhelyeinket, mely hatékonyan segíti a tehetségcsírák kibontakozását. Nyitott, állandó megújulásra kész pedagógusaink az esztétikus környezettel, gyermekközpontú neveléssel teszik a gyermekek és a szülők számára vonzóvá az óvodát.

Patakocska csoport

Hétszínvirág Alapítvány